Content
Оріентир


КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ЗАПОРІЗЬКА СПЕЦІАЛЬНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-ІНТЕРНАТ "ОРІЄНТИР" Запорізької обласної ради


НАВІГАЦІЯ

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ  /  Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу в закладі освіти

Уповноважена особа
Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату “Орієнтир”
для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства, булінгу (цькування) та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб, проведення розслідування -
 
заступник директора з виховної роботи
Дрюченко Олена Володимирівна
(каб. заступника директора з виховної роботи,  тел. 0936837683).
 
 
Додаток №2
до наказу
від 31.08.2020 №108
 
                 Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв
про випадки насильства, булінгу (цькування)
в Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті “Орієнтир” 
  1. Виявлення факту булінгу (цькування):

1.1. Здобувачі освіти закладу повинні одразу проінформувати (в будь-який доступний спосіб) дорослих (батьків, педагогічних працівників, класного керівника, вихователя тощо), представника адміністрації, соціального педагога, практичного психолога, медичну сестру про факт здійснення насильства, булінгу (цькування), свідком якого вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

1.2. Педагогічні працівники або інші працівники закладу освіти повинні повідомити керівника про факт булінгу (цькування) свідком якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб незалежно від того чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

1.3. У разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником закладу освіти, або якщо є реальна загроза його вчинення практичний психолог або соціальний педагог проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження з нею, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку; проявити інтерес, дружелюбність, щирість, теплоту і симпатію. Постраждала особа має відчути, що її дійсно чують і розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.

  1. Повідомлення про факт здійснення булінгу:

2.1. Невідкладно звернутися з офіційною заявою (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування) до директора ЗСЗШІ “Орієнтир” або уповноваженої особи (форма заяви додається).

2.2. Заява подається у письмовому вигляді на ім’я керівника освітнього закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Право подати заяву мають здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу.

2.3. Заява заповнюється розбірливим почерком  українською мовою. Виправлення не допускаються. У заяві необхідно вказати: прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон; статус (постраждалий чи свідок булінгу); навести розгорнутий виклад фактів; інформацію  щодо джерела отримання інформації; тривалість; дата подання заяви та особистий підпис.

  1. Розгляд звернення:

3.1. Керівник закладу освіти видає організаційний наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку насильства, булінгу (цькування), скликає її засідання. До складу комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник закладу освіти та інші зацікавлені особи.

3.2. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) починає  роботу не пізніше, ніж у 2-денний термін з моменту отримання заяви.

  1. Робота комісії з розгляду випадку булінгу (цькування):

4.1. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) протягом тижня з моменту отримання заяви проводить розслідування, опитування, аналіз фото та відеоматеріалів про вчинення булінгу (за наявності), з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення про наявність або відсутність булінгу, надає свої рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол (форма протоколу додається).

4.2. Комісія визначає кваліфікацію випадку:

– БУЛІНГ (цькування);

– одноразовий конфлікт (сварка) / НЕ БУЛІНГ.

4.3. За результатами розслідування комісія надає висновок та аналітичний звіт про розслідування директору ЗСЗШІ “Орієнтир”.

4.4. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

  1. Прикінцеві заходи щодо розгляду випадків булінгу (цькування):

5.1. Директором закладу видається підсумковий наказ по ЗСЗШІ “Орієнтир” про наслідки розслідування випадку насильтва, булінгу (цькування)

5.2. Офіційна відповідь заявнику (заявникам) направляється у порядку, встановленому Законом України “Про завернення громадян”.

5.3. Результат  розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний із рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції  України та Служби у справах дітей.

5.4. Якщо випадок цькування був одноразовим, тобто мала місце конфліктна ситуація, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується в межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.

5.5. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор ЗСЗШІ “Орієнтир” повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

5.6. Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності, відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії, відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).

5.7. Незалежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього.

 

Додаток
до п.2.1 Порядку подання
та розгляду (з дотриманням
конфіденційності) заяв
про випадки насильства,
булінгу (цькування)
 
                                                                                                                                                                                            

Зразок заяви

 

 


ПРО НАС


ШКОЛА-ІНТЕРНАТ ОРІЄНТИР



«Орієнтир» - це велика родина вихованців та їх батьків, всіх працівників школи, ветеранів педагогічної праці, випускників, друзів та помічників школи-інтернату Наш навчальний заклад як спеціальний для дітей з вадами зору розпочав свою роботу у вересні 1966 року і став називатися спеціальною школою-інтернатом №5 для слабозорих дітей. Дотепер навчальний заклад зберігає статус школи-інтернату для дітей з вадами розвитку, у 2011 році він отримав ім’я «Орієнтир». За 50 років існування навчальний заклад для слабозорих та незрячих дітей 47 разів відправляв у доросле життя випускників 10 та 12 класів, тільки с 2000 року 150 учнів 12 класів отримали атестати про повну загальну середню освіту і майже всі, незважаючи на вади здоров’я, продовжили професійне навчання. А в соціальних мережах інтернету сьогодні зареєстровано більше ніж пів тисячі випускників та учнів інтернату. У вересні 2016 року школа-інтернат «Орієнтир» святкує свій золотий 50-річний ювілей.


КОНТАКТИ

Наша адреса:
69001 м. Запоріжжя,
вул. Кронштадська, 17
зупинка транспорту «Набережна» (маршрути №№ 73, 83, 85, 99, тролейбус № 14,
орієнтири – магазин «Україночка», школа №37),
телефон директора: (061)224-05-35, 0677394846
телефон відповідального заступника: (061)224-05-33, 0972359598
телефон шкільного лікаря:
(061)224-11-71
e-mail: Internat_Orientir@i.ua



2018 © розроблено дизайн студією Intera