Content
Оріентир


КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ЗАПОРІЗЬКА СПЕЦІАЛЬНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-ІНТЕРНАТ "ОРІЄНТИР" Запорізької обласної ради


НАВІГАЦІЯ

ПРО НАС  /  Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти

Забезпечення розвитку та ефективність використання матеріально-технічної та навчально-методичної бази

Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату "Орієнтир"

Загальна площа приміщень закладу - 4 833,2 м2, до яких входить: учбовий корпус (з приміщеннями пансіону), їдальня, пральня, гараж. Заклад забезпечений основними та допоміжними приміщеннями, необхідними для організації освітнього процесу та реалізації освітньої програми, а саме: класні кімнати та навчальні кабінети, комп*ютерний клас, спортивний зал, актовий зал, танцювальний клас, кабінет ЛФК, учительська, бібліотека, кабінети адміністрації, кабінети психолога, соціального педагога, логопеда, кабінет СПО, кабінет допрофільної підготовки та професійної орієнтації, майстерні, медичний кабінет, офтальмологічний кабінет, фізіотерапевтичний кабінет, ізолятор, вестибюль, спальні кімнати, душові кімнати, умивальні кімнати, туалети, харчоблок, їдальня, комори для зберігання продуктів харчування, пральня, підсобні приміщення.

Для створення безпечних умов навчання в умовах воєнного стану протягом 2022∕2023рр. частину підвальних приміщень було переобладнано у пристосовані найпростіші укриття. Школа має три пристосовані укриття місткістю по 49 осіб, що задовольняє потреби захисту учасників освітнього процесу на випадок надзвичайних ситуацій трохи більше ніж наполовину. Під час змішаного навчання за кожним класом в укриттях закріплено постійне місце перебування, пристосоване до проведення навчальних та виховних занять. Влітку 2023 р. за кошти міжнародної технічної допомоги ПРООН проведено ремонтні роботи в одному найпростішому пристосованому укритті закладу. Два інших укриття потребують поточного ремонту та дообладнання під потреби освітнього процесу.

Кількість учнів у кожному класі не перевищує граничну наповнюваність. На кінець навчального року кількість здобувачів освіти становить орієнтовно 230 осіб, що на 50 осіб перевищує проєктну потужність закладу.

Санітарно-гігієнічний стан будівель і приміщень закладу - задовільний. Проблемою залишається закріплення класних кімнат. На цей час немає можливості виділити кожному класу окрему класну кімнату, що призводить до часткового порушення санітарного регламенту.

У закладі освіти є приміщення, необхідні для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу. Заклад освіти містить обладнані кабінети трудового навчання, хімії, біології, фізики, математики, інформатики, лінгафонний, СПО. У наявності навчальні майстерні з обробки металів і деревини, з обробки харчових продуктів, з обробки тканини. Для здійснення допрофільного навчання та професійної орієнтації обладнано кабінет для викладання курсу “Класичний масаж” та проведення занять гуртка “Перукарська справа”.

У закладі освіти кабінети трудового навчання, хімії, біології, фізики, інформатики укомплектовано частково відповідно до Переліку навчально-наочних посібників і навчального обладнання.

Навчальні кабінети початкової школи розташовані на першому та другому поверхах. У  всіх кабінетах початкової школи функціонують мобільні робочі місця для учнів, які легко трансформуються для групової роботи.  Кабінетів початкової школи - 10. Їх укомплектовано відповідно до Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи. У кабінетах є телевізори, ноутбуки. Навчальні осередки у всіх кабінетах початкової школи облаштовані; організовано змінні тематичні осередки, де розміщуються стенди з ключовими ідеями та стратегіями тематичних тижнів; у кожному класі є екран настрою, стіна слів, необхідні матеріали для ранкових зустрічей, бокси для зберігання матеріалів.

У закладі освіти є та використовуються дидактичні засоби для здійснення корекційно-реабілітаційної роботи.  Дидактичні засоби відповідно до освітніх потреб дітей з порушеннями зору наявні частково. Так, для роботи зі сліпими здобувачами освіти педагоги корекційної освіти застосовують:

 • принтер Брайля,
 • друкарська машинка шрифтом Брайля,
 • прилади для письма, зошити з паперу спеціальної щільності,
 • прилад для орієнтування «Орієнтир»,
 • підручники, дидактичні та навчальні посібники, книги художньої літератури (власного виробництва та отримані в дар чи за замовленням),
 • адаптовані карти, глобуси,
 • індивідуальні картки, друковані шрифтом Брайля (діагностувальні, самостійні та тренувальні роботи),
 • геометричний матеріал (спеціальні лінійки тощо),
 • калькулятори,
 • тематичні панно з фетру,
 • набори конструкторів, транспорту, посуду, фруктів тощо,
 • тростини,
 • калькулятори, що говорять,
 • комп’ютерні програми з озвучкою,
 • прилади для малювання «Школярик».

Заплановано придбання (за умови фінансування) пристрою тактильної графіки Piaf, друкарських машинок шрифтом Брайля, наборів, що сприяють розвитку дрібної моторики сліпих учнів.

Заклад освіти має наступні ТЗН:

 • комп*ютери та комп*ютерна техніка – 75 (справні – 47);
 • телевізори – 26 (справні 22);
 • аудіо-, відеотехніка - 25 (справні 21);
 • проектори -5;
 • екрани -7;
 • мовна лабораторія – 1.

Документи щодо державної реєстрації школи, їдальні, теплиці, державний акт на право постійного користування земельною ділянкою наявні.

  

Наказ по ЗСЗШІ "Орієнтир" від 31.01.2024 № 6/1-г

"Про впровадження системи енергетичного менеджменту"


ПРО НАС


ШКОЛА-ІНТЕРНАТ ОРІЄНТИР«Орієнтир» - це велика родина вихованців та їх батьків, всіх працівників школи, ветеранів педагогічної праці, випускників, друзів та помічників школи-інтернату Наш навчальний заклад як спеціальний для дітей з вадами зору розпочав свою роботу у вересні 1966 року і став називатися спеціальною школою-інтернатом №5 для слабозорих дітей. Дотепер навчальний заклад зберігає статус школи-інтернату для дітей з вадами розвитку, у 2011 році він отримав ім’я «Орієнтир». За 50 років існування навчальний заклад для слабозорих та незрячих дітей 47 разів відправляв у доросле життя випускників 10 та 12 класів, тільки с 2000 року 150 учнів 12 класів отримали атестати про повну загальну середню освіту і майже всі, незважаючи на вади здоров’я, продовжили професійне навчання. А в соціальних мережах інтернету сьогодні зареєстровано більше ніж пів тисячі випускників та учнів інтернату. У вересні 2016 року школа-інтернат «Орієнтир» святкує свій золотий 50-річний ювілей.


КОНТАКТИ

Наша адреса:
69001 м. Запоріжжя,
вул. Кронштадська, 17
зупинка транспорту «Набережна» (маршрути №№ 73, 83, 85, 99, тролейбус № 14,
орієнтири – магазин «Україночка», школа №37),
телефон директора: (061)224-05-35, 0677394846
телефон відповідального заступника: (061)224-05-33, 0972359598
телефон шкільного лікаря:
(061)224-11-71
e-mail: Internat_Orientir@i.ua2018 © розроблено дизайн студією Intera