Content
Оріентир


КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ЗАПОРІЗЬКА СПЕЦІАЛЬНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-ІНТЕРНАТ "ОРІЄНТИР" Запорізької обласної ради


НАВІГАЦІЯ

НОВИНИ  /  Знання і досвід - рідній школі!

Дарія Поняткова

Знання і досвід - рідній школі

    

Сьогодні, 7 березня 2024 р., у Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті «Орієнтир» відбулася зустріч учнів 8-10 класів з випускницею школи, магістеркою факультету історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету Дарією Понятковою. Молода фахівчиня презентувала свій науково-практичний досвід за темою “Усноісторичні джерела: збір, опрацювання, використання в інклюзивному шкільному музеї”.

Під час зустрічі Дарія наголосила, що збір усноісторичних джерел є надзвичайно важливим, адже допомагає зафіксувати не тільки події війни як факти, а й зберегти думки та емоції конкретних людей у їх спогадах про пережите тут і тепер. Разом з учнями обговорили, де і як можуть використовуватися усноісторичні джерела. Окрему увагу присвятили тому, як їх можна використати в експозиції інклюзивного шкільного музею.

Основна увага на зустрічі була присвячена практичним моментам - правилам збору усноісторичних  джерел, для того щоб учні старших класів під керівництвом вчителів історії  змогли  поповнити експозицію шкільного музею такими джерелами, а саме:  

  • як шукати респондентів; 
  • як скласти питальник для того, щоб не травмувати людей, розпитуючи про пережите;  
  • як провести інтерв*ю;   
  • як досліджувати та використовувати в експозиції отримані усноісторичні джерела.

Дарія Поняткова також презентувала постер із порадами про організацію виставки у шкільному музеї. Під час презентації авторка зазначила, що шкільні музеї мають стати місцем пам*яті про російсько-українську війну; їх місія - формувати в учнів національну ідентичність, громадянські цінності, показати стійкість, незламність, надію на майбутнє українського народу.

Інформація постеру сконцентрована навколо основоположних  питань, що постають під час створення виставок про російсько-українську війну у шкільному музеї:  

  • як сформулювати концепцію виставки; 
  • яким чином запобігти надмірній травматизації та романтизації війни; 
  • як створити безбар*єрний музейний простір та які інклюзивні практики застосовувати; 
  • як залучити учнів з особливими потребами до створення експозиції та науково-дослідницької роботи.

Старшокласники слухали з інтересом доповідачку, задавали питання. Отже, попереду - цікава та важлива робота школярів і педагогів!

   


ПРО НАС


ШКОЛА-ІНТЕРНАТ ОРІЄНТИР«Орієнтир» - це велика родина вихованців та їх батьків, всіх працівників школи, ветеранів педагогічної праці, випускників, друзів та помічників школи-інтернату Наш навчальний заклад як спеціальний для дітей з вадами зору розпочав свою роботу у вересні 1966 року і став називатися спеціальною школою-інтернатом №5 для слабозорих дітей. Дотепер навчальний заклад зберігає статус школи-інтернату для дітей з вадами розвитку, у 2011 році він отримав ім’я «Орієнтир». За 50 років існування навчальний заклад для слабозорих та незрячих дітей 47 разів відправляв у доросле життя випускників 10 та 12 класів, тільки с 2000 року 150 учнів 12 класів отримали атестати про повну загальну середню освіту і майже всі, незважаючи на вади здоров’я, продовжили професійне навчання. А в соціальних мережах інтернету сьогодні зареєстровано більше ніж пів тисячі випускників та учнів інтернату. У вересні 2016 року школа-інтернат «Орієнтир» святкує свій золотий 50-річний ювілей.

КОНТАКТИ

Наша адреса:
69001 м. Запоріжжя,
вул. Кронштадська, 17
зупинка транспорту «Набережна» (маршрути №№ 73, 83, 85, 99, тролейбус № 14,
орієнтири – магазин «Україночка», школа №37),
телефон директора: (061)224-05-35, 0677394846
телефон відповідального заступника: (061)224-05-33, 0972359598
телефон шкільного лікаря:
(061)224-11-71
e-mail: Internat_Orientir@i.ua2018 © розроблено дизайн студією Intera