19 квітня 2018 р. на базі комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Орієнтир» ЗОР відбулася науково-практична конференція «Актуальні питання офтальмології та психолого-медико-педагогічний супровід дітей з порушеннями зору». Організаторами заходу виступали Департамент охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації, державний заклад «Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України». Для обговорення актуальних проблем офтальмології та психолого-медико-педагогічного супроводу дітей з порушеннями зору в умовах реформи освіти та медицини до заходу також були залучені спеціалісти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Запорізького обласного центру зайнятості, корекційні педагоги Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату «Орієнтир».

Провідні лікарі-офтальмологи України та Запорізької області, такі як кандидат медичних наук,  доцент кафедри офтальмології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Деряпа І.В., завідувач кафедри очних хвороб ДЗ «ЗМАПО МОЗ України», професор, доктор медичних наук Луценко Н.С., доцент кафедри очних хвороб ДЗ «ЗМАПО МОЗ України», кандидат медичних наук, доцент Ісакова О.А., доцент кафедри очних хвороб ДЗ «ЗМАПО МОЗ України», кандидат медичних наук, доцент Рудичева О.А., висвітлювали питання сучасних підходів до корекції зору в офтальмології.

Педагоги, зі свого боку, поділились з лікарями-офтальмологами досвідом психолого-педагогічного супроводу дітей з порушенням зору в закладах освіти. Про це говорила старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя ЗОІППО Волошина Т.А. З великим інтересом  медики заслухали доповіді заступника директора з виховної роботи ЗСЗШІ «Орієнтир» Дрюченко О.В., вчителя-тифлопедагога школи Сивенюк Н.В., шкільного лікаря-фізіотерапевта Кумар О.Р., начальника відділу Запорізького обласного центру зайнятості Житової О.Ф. за єдиною темою «Досвід надання освітньо-реабілітаційних послуг дітям з порушеннями зору в умовах спеціального навчального закладу».

До учасників конференції також звернулася начальник відділу підтримки та розвитку інклюзивної освіти  Центру фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів Сігакова І.А., яка поінформувала офтальмологів області про формування інклюзивного середовища в закладах освіти області, створення інклюзивно-ресурсних центрів.

Вихованці школи-інтернату «Орієнтир» подарували учасникам конференції зворушливий музичний концерт-привітання. На завершення роботи конференції працівники закладу освіти влаштували гостям екскурсію по школі, під час якої познайомили зі спеціальним тифлопедагогічним обладнанням, приладами для фізіотерапевтичних процедур, облаштуванням класів для навчання незрячих дітей, шкільним екоцентром для занять з екотерапії.

Учасники конференції дійшли висновків, що тісна співпраця медичних працівників та педагогів дасть найкращі результати у справі реабілітації, соціальної адаптації дітей з особливими освітніми потребами.